A több, mint 120 éves New York Kávéháznál kevesebb kultikus hely van Budapesten, ha egyáltalán létezik ilyen. 1894-ben nyitotta meg kapuit, és hamar az irodalmi, művészi élet központjává vált. Molnár Ferenc például itt írta meg a Pál utcai fiúkat, de Babits Mihály, Móricz Zsigmond, Gárdonyi Géza, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Illyés Gyula, Weöres Sándor is nagyon szerette a kávézót.
Tovább olvasom >>
A New York Művész Páholy sorozat keretében havonta több kulturális eseménnyel várják a látogatókat, melyek alkalmával az irodalom, a képző-és színművészet, a zene és tudományos élet legkiemelkedőbb alkotóival találkozhatnak.
Külföldi barátunkkal tértünk be esti séta során a New York kávéházba. A hely gyönyörűen felújított, és érdekesen, hangulatosan keveredik benne a "régi" és a "modern". Mivel késő este volt, nem akartunk vacsorázni, csak süteményt és innivalót kértünk. Jó 10 percet vártunk, hogy a rendelést egyáltalán leadhassuk, pedig csupán néhány asztalnál ültek vendégek.
A sütemények a rendelés feladását követően még negyed órával sem érkeztek meg. Megkérdeztük a teremfőnököt: szerinte mennyi idő alatt kell megkapni a rendelést? 5-10 perc, mondta. Jeleztük neki, hogy ez már bizony bőven letelt. . . Becsületükre legyen mondva, ezt követően valóban pillanatok alatt megkaptuk a süteményeket - amik amúgy nagyon finomak voltak, de 2000-2500 forintot nem annyira a minőség, mint a környezet miatt lehet elkérni értük. . . ! Egész biztosan nem ez lesz a törzshelyünk. A pincérek közepesen udvariasak, az árak az eget verdesik (kíváncsiságból végiglapoztuk az étlapot), de a miliő miatt egy látogatást megér egyszer.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.